• Hasičská 550/50, 700 30, Ostrava - Hrabůvka
  • 591 143 610
  • potravinovabanka@seznam.cz
  • Úvod
  • 591 143 610
  • potravinovabanka@seznam.cz
Otázky a odpovědi

Otázky a odpovědi

Mohu se do Sbírky potravin zapojit jako dobrovolník?

Pokud se chcete stát dobrovolníkem, vyplňte prosím následující formulář ZDE.  Na základě vybraného města se vám do tří dnů ozve regionální koordinátor a dořeší s vámi všechny podrobnosti. 

Úkolem koordinátora je předat dobrovolníkům všechny potřebné informace o sbírce, nebojte se ho na zeptat na cokoliv, co vás zajímá.

Náplň práce dobrovolníka:

  1. Informovat zákazníky o konání sbírky, o tom, komu je pomoc určena a co je možné darovat.
  2. Rozdávat informační letáky se seznamem potravin a drogerie vhodných k darování u vchodu.
  3. Vybírat potraviny a drogistické zboží od dárců do připravených nákupních košíků s logem sbírky za pokladnami.
  4. Naskládat vybrané zboží do vyčleněných krabic („banánovek“) tak, aby bylo připraveno k odvozu potravinovou banku či jinou neziskovou organizací.

Veškeré informace ZDE na webu www.sbirkapotravin.cz

Co Vám poskytnutí potravinové pomoci přinese?

Zviditelnění – Logo partnerských firem bude uvedeno na všech našich komunikačních médiích (webové stránky, letáky, tiskové zprávy, atd.) a na našich dopravních prostředcích.

Propagaci – V tisku a v elektronických mediích, na plakátech při veřejné sbírce potravin

Společenské uznání – Při kulturních akcích chceme poskytnout příležitost, aby představitelé partnerských společností měli možnost setkat se přímo s organizacemi, které odebraly potraviny z potravinové banky a s jejich klienty – lidmi v nouzi.

Daňové zvýhodnění – Dary, finanční a hmotné, od občanů a společností určené neziskovým organizacím, jsou odečitatelné z daňového základu do zákonem určeného limitu.

 

Komu bude Vaše pomoc určena?

Vaše pomoc se dostane lidem v nouzi – klientům charitativních a humanitárních organizací, které dostávají zadarmo potraviny od potravinové banky. Tyto neziskové organizace se dlouhodobě věnují lidem, kteří se dostali do těžké situace a pomáhají jim postavit se na vlastní nohy a začlenit se do společnosti.

 

Jak můžete pomoci?

Máte starosti se zásobami potravin, u kterých brzy končí záruční lhůta, nebo které jsou z různých důvodů neprodejné, ale nezávadné? Naším prostřednictvím mohou včas najít své konzumenty – lidi v nouzi. Prostřednictvím Veřejné lednice v Ostravě můžete jídlo sdílet!

Rádi byste přispěli nákupem potravin? Zapojte se do potravinových sbírek, které Potravinová banka pravidelně pořádá ve spolupráci s partery, především v rámci Mezinárodního dne boje proti chudobě. Sledujte náš web a fb, kde Vás budeme včas informovat o připravovaných akcích.

Jste společnost, která vyrábí nebo prodává potraviny? Přemýšlíte o tom, koho v neziskové oblasti podpořit ?
Pomáhat můžete přímo Vašimi výrobky.

Nebo nás můžete podpořit finančně na účet 5931800287/2010 .

 

Jaké je poslání Potravinové banky?

Posláním potraivnové banky je boj proti hladu a proti plýtvání potravinami. Ve svém poslání respektuje Chartu evropských potravinových bank, která je nedílnou součástí stanov.

Účelem a cílem PB je získávat zdarma zemědělské přebytky, přebytky produkce potravinářského průmyslu nebo neprodejné, ale poživatelné potraviny, ale také příspěvky shromážděné při veřejných sbírkách potravin v supermarketech, ve školách, apod., jejich skladování a bezplatná distribuce.