• Hasičská 550/50, 700 30, Ostrava - Hrabůvka
  • 591 143 610
  • potravinovabanka@seznam.cz
  • Úvod
  • 591 143 610
  • potravinovabanka@seznam.cz

Podpořili nás

Donátoři Potravinové banky v Ostravě, z. s.

Projekty Potravinové banky v Ostravě, z. s.

První veřejná lednice v Ostravě

Našim pilotním projektem je "První veřejná lednice v Ostravě", na jehož realizaci jsme získali koncem roku 2016 grant Nadace ČEZ. Projekt byl slavnostně zahájen dne 28. června 2017. Pro veřejnou lednici, jsme ve spolupráci s Armádou spásy v ČR, našli místo v blízkosti střediska AS Sociální služba pro ženy s dětmi v Ostravě, ul. Gen. Píky 25/2980, Ostravě – Fifejdách.

Co je to „veřejná lednice“? (aneb projekt „sdíleného jídla“) Projekt veřejné lednice je o tom, že se na veřejně přístupném místě a ve vhodné lokalitě postaví lednice, zabezpečí se proti vandalismu a připojí se k elektřině. Lidé, kteří mají doma plné lednice, nakoupené jídlo nejsou schopni zkonzumovat, mohou do lednice své přebytky nosit a naopak, potřební lidé, kteří z finančních důvodů mají jídla nedostatek, si z veřejné lednice mohou vzít, co potřebují.

 

 

 

 

 

Potravinová a materiální pomoc nejchudším osobám II

V září 2016 se naše organizace stala partnerem MPSV ČR k realizaci projektu „Potravinové a materiální pomoci nejchudším osobám II“, který je podpořen finančními prostředky z Fondu evropské pomoci nejchudším osobám (FEAD) a ze státního rozpočtu v rámci Operačního programu potravinové a materiální pomoci. Potravinová banka v Ostravě, z. s. přijímá od konce roku 2016, v rámci tohoto projektu, centrálně dodávky potravin, drogerie, domácích potřeb a textilu, zakoupených MPSV a toto zboží dále rozděluje svým subpartnerům, organizacím poskytujícím sociální služby, které získané potraviny a jiné zboží přerozdělují mezi potřebné osoby. Do projektu se v Moravskoslezském kraji zapojilo 11 nestátních, neziskových organizací, 1 příspěvková organizace zřizovaná městem a 1 městská část Ostravy. Celkem bude, za dobu trvání projektu – září 2016 do září 2018, rozdány komodity v celkové hodnotě 5.820.000,- Kč nejchudším obyvatelům Moravskoslezského kraje.

 

Donátoři potravinové pomoci

Potravinové sbírky

Národní potravinová sbírka – pořádá Byznys pro společnost ve spolupráci s Českou federací potravinových bank a Armádou spády ČR.

Krajská potravinová sbírka – u příležitosti Dnů boje proti chudobě organizuje PB s Moravskoslezským krajem, sbírku potravin, do které se aktivně zapojují různé instituce působící v Moravskoslezském kraji