• Hasičská 550/50, 700 30, Ostrava - Hrabůvka
  • 591 143 610
  • potravinovabanka@seznam.cz
  • Úvod
  • 591 143 610
  • potravinovabanka@seznam.cz

Blog

Nový člen RUBIKON Centrum, z.ú.

Do spolupráce s Potravinovou bankou v Ostravě se nyní zapojila také organizace RUBIKON Centrum - pobočka Ostrava. https://www.rubikoncentrum.cz/

Příspěvek pro útulek

Příspěvek pro útulek

Podpořili jsme Nadaci na pomoc zvířatům 18 kg granulí pro kočky. Ať jim chutná!

http://www.utulek-ostrava.estranky.cz/clanky/kocky.html

Národní potravinová sbírka 2018

Národní potravinová sbírka 2018

Letos chce Národní potravinová sbírka upozornit na nelehkou situaci matek samoživitelek Už pošesté může každý z nás pomoci nákupem trvanlivých potravin a drogistického zboží lidem, kterým schází. Jedna z nejvýznamnějších tradičních podzimních charitativních akcí – Národní potravinová sbírka – proběhne letos v sobotu 10. listopadu.

Krajská potravinová sbírka

Krajská potravinová sbírka

V rámci Krajské potravinové sbírky bylo vybráno 13 909,621 kg potravin! Zapojilo se 146 institucí ( města, školy, muzea , nemocnice, knihovny ......atd). Děkujeme všem ,kteří přispěli svým darem potřebným lidem. 

 

K - potravinová sbírka proběhla úspěšně - Děkujeme!

1. ročník K - potravinové sbírky je za námi, výtěžek 5. 593 kg potravin za Moravskoslezský kraj bude předán potřebným lidem v nouzi.

DĚKUJEME

K-potravinová sbírka

K-potravinová sbírka

V sobotu 8. září proběhne v obchodní síti Kaufland potravinová sbírka. I váš malý nákup tak může pomoci lidem v tíživé životní situaci. 

Nový člen Potravinové banky v Ostravě, z. s.

Do spolupráce s Potravinovou bankou v Ostravě se nyní zapojilo také středisko Salesiánů Dona Boska v Ostravě.

Veřejná lednice v Ostravě stále funguje!

Veřejná lednice v Ostravě stále funguje!

Před rokem, 28. června 2017 jsme slavnostně zahájili provoz První veřejné lednice v Ostravě. Tento projekt byl podpořen grantem Nadace ČEZ - EPP Pomáhej pohybem.

Poradna pro občanství Občanská a lidská práva, z. s. byla přijata mezi odebírající organizace Potravinové banky v Ostravě

Poradna pro občanství Občanská a lidská práva, z. s., se stala odebírajícím členem Potravinové banky v Ostravě, z. s. k 20. dubnu 2018.

Novým členem Potravinové banky v Ostravě, z. s. se stala CHARITA Bohumín

CHARITA Bohumín, denní centrum pro osoby bez přístřeší a noclehárna pro muže a ženy starší 18-ti let, kteří se ocitli na ulici, se stává řádný členem Potravinové banky v Ostravě, z. s. a může se zapojit do odběrů potravinové pomoci a distribuce svým uživatelům.

Nová kolegyně Alena v týmu potravinové banky

Začátkem tohoto roku nastoupila na pozici "administrativa/sklad paní Alena Býmová a na pozici skladníka pan Jindřich Matýsek. Těšíme se, že se našim novým kolegům bude práce v Potravinové bance líbit.

Národní potravinová sbírka 2017

Národní potravinová sbírka 2017

Děkujeme dárcům a dobrovolníkům za účast na NPS.

Spouštíme vlastní stránky

Spouštíme vlastní stránky

Potravinová banka v Ostravě spouští vlastní webové stránky!